Üreme Sistemi

Kuşlar ve arılar. Leylek bebeği teslim etti. Bazı yaşlarda, herkesin bebeklerin nereden geldiğini öğrenmek zorunda olduğu bir an gelir.

Üreme Sistemi

Kuşlar ve arılar. Leylek bebeği teslim etti. Bazı yaşlarda, herkesin bebeklerin nereden geldiğini öğrenmek zorunda olduğu bir an gelir. Kabul edelim: insan üreme sistemi karmaşık. Ve muhtemelen örtmece kullanmamızın nedeni budur.
 
Bir sperm ve yumurta çarpıştığında döllenme dahili olarak gerçekleşir. Bir zigot oluşturmak için birleşirler. Zigot uterusun içine girer ve rahim duvarının iç kısmına girer. Bu süreç gebeliğin başlangıç dönemini işaretler. Bundan sonra, fetüs gittikçe daha fazla geliştikçe gebelik dokuz ay boyunca devam eder.
 
Bir dişinde üreme sisteminin iki işi vardır: bir yumurta üretin ve döllenmiş bir yumurtayı doğana kadar korur. Bir erkekte, üreme sisteminin bir işi vardır: sperm yapmak ve dağıtmak. Farklı üreme organlarına ek olarak, erkekler ve dişiler de sekonder cinsiyet özelliklerinde farklılık gösterir. Sekonder cinsiyet özellikleri vücut kılı, Adem elmaları ve yüz kılı gibi şeylerdir.