Sivrisinek Isırığı için 10 Doğal Çözüm

Sivrisinek Isırığı için 10 Doğal Çözüm

Sivrisinek ısırıkları, ılık hava sevenler için elverişsizdir. Bu kan emen böcekler, arka bahçemizi dolaştırmaya bayılır, bizi tahriş eder ve en kötüsü düpedüz çıldırır. Birer birer ısırırsanız endişelenmeyin. Çoğu sivrisinek ısırığı, evde doğru malzemelere sahip olmanız koşuluyla tamamen yönetilebilir. Isırıkları genellikle şişlik ve kaşıntıya neden olur, ancak bu belirtiler basit ev ilaçları kullanılarak kolayca kombine edilebilir. Sivrisinek ısırıkları için en iyi 10 ev ilaçları öğrenin.


1. Limon
Bu parlak ve keskin meyve sivrisinek ısırıkları için mükemmel bir çözümdür. Ayrıca sizi taze bir limon kokusuyla bırakacak. Limonlar kolayca taşınabilir ve kamp ya da dağ gezisi olsun, çeşitli yerlere getirilebilir. Lemon'ın doğal anti-enflamatuar ve anestezik nitelikleri, cildi sivrisinek ısırığından iyileştirmeye yardımcı olur. Limon anında yakın rahatlama sağlar. Bu ilacı kullanmak için, bir limonu ikiye bölün ve limonun sivrisinek ısırığına sürün. Başlangıçta, cildiniz biraz karıncalanabilir, ancak bu sadece çare çalışıyor demektir. Kalan limonları gidermek için cildi daha sonra suyla durulayabilirsiniz.


2. Sarımsak
Önceki ev ilaçları gibi sarımsak da sivrisinek ısırıklarının tedavisinde yararlıdır. Sarımsak, kaşıntı ve rahatsızlık gibi semptomları azaltmaya yardımcı olabilir. Bir anlamda sarımsak, verdiği güçlü koku nedeniyle doğal bir böcek kovucudur. Sarımsak bir gül gibi kokmak bırakmayabilir, ama kesinlikle sinir bozucu sivrisineklerle savaşmak için yardımcı olacaktır. Uygulamak için birkaç diş sarımsak alın ve püre haline getirin veya doğrayın. Sonra karışımı doğrudan cilde sürün; etkilenmeyen alanlardan kaçının. Karışımı birkaç dakika beklettikten sonra durulayın.


3. Kabartma tozu
Bir sivrisinek ısırığını doğal olarak tedavi etmenin en ucuz ve en uygun yollarından biri, cilde bazı kabartma tozu uygulamaktır. Kabartma tozu birkaç şekilde çalışır: ağrıyı kontrol altında tutmaya yardımcı olurken kaşıntıyı ve şişliği azaltır. Altta yatan mekanizma kabartma tozu cildin pH'ını nötralize etme, dengelemeye yardımcı olma yeteneğidir. Kullanmak için birkaç çay kaşığı kabartma tozu ile birkaç damla su karıştırın. Etkilenen bölgeye uygulayın ve birkaç dakika sonra yıkayın. Macun daha sonra saklanabilir ve saklanabilir.


4. Aloe Vera
Deriye aloe vera uygulamak, sivrisinek ısırıklarını tedavi etmek için mükemmel bir yoldur. Bu yatıştırıcı ilaç, cilt üzerindeki sakinleştirici etkisiyle evrensel olarak kabul görmüştür. Cildin iyileşmesini teşvik ederek ve cildin iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olarak çalışır. En yüksek miktarda yararlı özellik içeren taze aloe vera'ya erişiminiz varsa, büyük rahatlama elde edersiniz. Tabii ki, mağazadan alınan aloe vera jeli de kullanabilirsiniz; Bununla birlikte, doğal bitki kadar güçlü olmayabilir. Her durumda, etkilenen bölgeye bir tabaka aloe vera jeli sürün ve cildinize emilmesine izin verin.


5. Tuz
İlk düşüncede, cilde tuz koyma fikri rahatsız edici görünebilir. Ancak sivrisinek ısırıkları için şaşırtıcı derecede etkilidir. Tuz - kabartma tozu gibi - bir sivrisinek ısırığının neden olduğu semptomları kontrol etmeye yardımcı olabilecek antiseptik ve sakinleştirici özelliklere sahiptir. Sivrisinek ısırıklarının tedavisi için herhangi bir gıda sınıfı tuzu kullanabilirsiniz. Tuz kullanmak için, eşit miktarda tuz ve suyu karıştırarak bir macun oluşturun. Doğrudan ısırıklara uygulayın ve karışımın kurumasını bekleyin. Suyla durulayın. Daha rahatlatıcı bir ilaç sağlamak için karışıma bir miktar bal eklemeyi de deneyebilirsiniz.


6. Buz
Buz, cildinizin canlanmış ve pürüzsüz hissetmesine yardımcı olacak hızlı ve canlandırıcı bir çözümdür. Soğuk sıcaklıklar, bir sivrisinek ısırığının kaşıntı yayılmasını kontrol etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda, soğuk cildi uyuşturur, daha rahat ve daha az kaşıntılı hissetmenizi sağlar. Buz kolayca yapılabilir, ancak donmuş ürünler veya buz torbası da kullanabilirsiniz. Buzu bir dakikadan daha uzun süre çıplak bir cilde uygulamamaya dikkat edin, çünkü bu donmalara neden olabilir. Cildi aşırı soğuktan koruduğu için ince bir beze sarılmış buz kullanılması şiddetle tavsiye edilir.


7. Sürtünme Alkol
Sürtünme alkolü sert gelebilir, ancak cildin farklı koşullarının tedavisinde şaşırtıcı derecede etkilidir. Böcek ısırığıyla ilgili olarak, alkolle ovuşturmak kaşınmayı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur ve cildinizi ısırıklara daha az eğilimli hale getirebilir. Cildinizin sağlıklı alanlarına girmediğinizden emin olarak, bir pamuk topuyla doğrudan etkilenen bölgeye sürtünme alkolü uygulayın. İlk başta hafif bir acı hissi hissedebilirsiniz, ancak birkaç dakika sonra rahatlamayı hissedeceksiniz.

 

8. Çay Ağacı Yağı
Doğal orman kokusuyla bilinen çay ağacı yağı, bir sivrisinek ısırığının kaşıntısını ve rahatsızlığını yatıştırmanın çok faydalı bir yolu olabilir. Çay ağacı yağı küçük şişelerde gelir. Belirtilerinizi hafifletmek için sadece birkaç damla yağa ihtiyaç vardır. Çay ağacı yağı rahatsızlık ve şişkinlikle mücadeleye yardımcı olabilir ve ayrıca sivrisinek ısırıklarına karşı korur. Sakinleştirici etkisi, kaşıntı için daha avantajlı olabilir ve daha rahat hissetmenizi sağlar. Birkaç damla çay ağacı yağını bir bardak suyla seyreltin ve etkilenen alanı çözelti ile durulayın.

 

9. Diş Macunu
Diş macunu, kaşıntı ve diğer semptomları azaltmaya yardımcı olan taze ve buzlu bir deneyim sunar. Bu portatif ve kullanışlı ilaç kolayca kullanılır - bazı diş macunlarını doğrudan sivrisinek ısırığına batırın. En iyisi, her yerden satın alınabilecek minik diş macunu tüplerini satın alabilirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için, en iyi şişliği azaltmaya yardımcı olduğundan nane veya nane içeren diş macunu kullanın. İstenilen bir etki için kabartma tozu diş macunu ile de karıştırılabilir. Kalan diş macununu cilde uyguladıktan sonra yıkadığınızdan emin olun.

 

10. Aspirin
Aspirin, vücutta yaşanan ağrıya gelince en çok yardımcı olur. Ancak sivrisinek ısırıkları için eşit derecede yararlıdır. Güçlü antienflamatuar özellikleri nedeniyle, aspirin, sivrisinek ısırıklarının neden olduğu şişliği kontrol etmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda kullanımı kolaydır - bazı aspirinleri toz haline getirmeniz gerekir. Daha sonra, macunsu bir karışım oluşturmak için birkaç damla su ekleyin. Doğrudan sivrisinek ısırığına uygulayın ve 10 dakika kadar bırakın. Yıka ve kurut. Isırığın gözle görülür şekilde küçüldüğünü fark etmelisiniz ve kaşıntı neredeyse dağılır.