İskelet Sistemi

İskelet sistemi kemiklerden daha fazlasını içerir. Aynı zamanda kıkırdak, bağlar ve kemik dokusundan oluşur. Bu parçalar birlikte organları korur, kan yapar, vücudu destekler ve hareketliliği kolaylaştırır.

İskelet Sistemi

İskelet sistemi kemiklerden daha fazlasını içerir. Aynı zamanda kıkırdak, bağlar ve kemik dokusundan oluşur. Bu parçalar birlikte organları korur, kan yapar, vücudu destekler ve hareketliliği kolaylaştırır. Bu parçalar ayrıca yağ ve mineralleri depolar ve salıverir.

 

Kemiklerinize özgü bir sorununuz varsa, bir Ortopedist onları tedavi etmeye yardımcı olabilir. Ortopedi uzmanlarını kemik doktorları olarak düşünebilirsiniz. Onları görebileceğiniz koşullardan bazıları skolyoz, skapula ve kifozdur. Bu koşulların çoğu zayıf duruş ve anormal büyüme ile sonuçlanır. Diğer memelilerin aksine, insanlar dik bir duruş sergilerler. Eşsiz duruşumuz nedeniyle, araçları tutmak ve kullanmak için kollarımızı ve ellerimizi kullanabiliriz. Bununla birlikte, her zaman dümdüz durmak, örneğin ağırlık taşımak gibi problemler doğurur. İskeletlerimiz ayakta dururken ağırlığımızı taşımak için adapte olmak zorunda kaldılar. Bunun için iskeletlerimizi kullandığımız için, duruşumuzu etkileyen koşullar üzerlerine baskı uygular. Bu gibi kemik koşulları yaşlandıkça daha karmaşık hale gelir.