10 Vücut Geliştirici Takviyeleri

Vücudunuz birçok şey için kas gücüne güvenir - giyinmek gibi basit işler kas olmadan mümkün olmaz.

10 Vücut Geliştirici Takviyeleri

Vücudunuz birçok şey için kas gücüne güvenir - giyinmek gibi basit işler kas olmadan mümkün olmaz. Omurga kolonunuz, dayanması için kaslara dayanır. Çekirdek kasları zayıf olan insanlar genellikle bel ağrısından muzdariptir.
 
Fakat kas geliştirmeye devam etmenin ne faydası var?
 
Yağ yakmak. Güçlü kasları olan insanlar, aktif olmadıklarında bile, daha aktif metabolizmalara sahiptir. Güçlü kaslar günün her saati yağ yakmak için çalışır, bu nedenle egzersiz yaparken sadece yağ yakmazsınız.
 
Kaslar kemikleri, bağları ve tendonları destekler. Zayıf kaslı insanlar, kırıklara, burkulmalara ve diğer yaralanmalara daha duyarlıdır.
 
İyileştirilmiş duruş. Kas zayıflığı duruş üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Kötü duruş kronik ağrı, siyatik ve sırt hastalıklarına neden olabilir.
 
Daha fazla dayanıklılık. Daha güçlü kaslar, diğer sporlardaki ve günlük aktivitelerdeki performansınızı artıracaktır. Güçlü kaslar, yüksek yoğunluklu durumlarda size daha fazla dayanıklılık verir.
 
Şimdi kas gücünün günlük hayatlarımız üzerindeki etkisini anlayabildiğimize göre, kas takviyesi ve bakımı için hangi takviyelerin en iyi olduğunu bulalım.
 

1. Peynir altı suyu proteini
Peynir altı suyu proteini, memeli sütündeki proteinin yüzde 20'sini oluşturur ve protein sentezinden sorumlu, zengin bir dallı zincirli amino asit kaynağıdır (BCAA'lar). Bu sadece kas iyileşmesini hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda hızlı bir şekilde kas geliştirir. Peynir altı suyu proteini, kas oluşumunu teşvik etmek için bir çalışmadan önce ve kas kurtarma ve restorasyonunu desteklemek için bir çalışmadan sonra tüketilebilir.
Peynir altı suyu proteini kolayca sindirilir, neredeyse laktoz içermez, doğal bir iştah bastırıcı ve metabolizma arttırıcısıdır. Peynir altı suyu proteini içerisindeki yüksek amino asit konsantrasyonları protein sentezini teşvik ederek bizi daha güçlü kaslar oluşturur.
 

2. Kazein Protein
Kazein, ineklerin sütündeki proteinlerin yüzde 80'ini oluşturan fosfoproteinlerin bir ailesidir. Yutulduğunda, kazein midede pıhtı oluşturur, bu da sindirimi çok yavaşlatır. Bu nedenle, egzersiz sonrası ek olarak en sık tavsiye edilir.
 
Peynir altı suyuna benzer şekilde, kazein bir egzersiz yaptıktan sonra kas onarımını teşvik edecektir. Uzmanlar, peynir altı suyu ve kazein protein sallanmasının egzersiz sonrası tek başına herhangi bir proteinden daha etkili olduğunu söylüyor.
 

3. Kreatin
Kreatin kas hücrelerimizde bulunan ve vücudumuzda adenozin trifosfat (ATP) yapımında yer alan bir moleküldür. ATP kasları büzüşmemiz için gereken enerjiyi sağlayan, bir yerden bir yere enerji taşıyan bir moleküldür.
 
Kreatin takviyeleri, enerjide bir dalgalanmaya neden olur, böylece spor salonundaki zamanınızı en üst seviyeye çıkarabilir ve eskisinden daha fazla zorlayabilirsiniz. Kreatin ayrıca uzun süreli büyüme için gerekli olan kas hücrelerine daha fazla su getirir.
 
En iyi sonucu almak için, egzersiz sırasında kas enerjisini artırmak için egzersizden önce ve sonra kreatin alın ve kas büyümesini teşvik edin.

4. Beta-alanin
Beta-alanin, vücutta bulunan ve kaslardaki karnosin seviyesini artıran, esansiyel olmayan bir amino asittir. Karnosin, çalışırken kaslarda yoğunlaşmış protein yapı taşıdır.
 
Karnosin miktarı arttıkça kasın alacağı güç ve dayanıklılık artar. Karnosin takviyeleri ile, kaslar daha uzun süre daha fazla çalışarak kas gücünü artırabilir.
 
Bir antrenmandan önce ve sonra, sallamanıza bir beta alanin takviyesi ekleyin. Beta-alanin ve kreatin birlikte alındığında en iyi sonuçlar bulundu.

5. Dallanmış zincirli amino asit (BCAA)
Dallanmış üç zincirli amino asit, vücuttaki 20 amino asitten üçü olan lösin, izolösin ve valindir. Bu üç amino asit, kas geliştirme ve onarımı için gereklidir. BCAA takviyeleri ile egzersiz sırasında kaslar daha büyük bir enerji kaynağına sahiptir ve egzersiz yaptıktan sonra daha çabuk iyileşir.
 
BCAA'lar aynı zamanda uzun mesafeli egzersizler için mükemmel bir tamamlayıcı olmasını sağlayarak dayanıklılığı artırabilir.
 
En iyi sonucu almak için, kahvaltı sırasında, egzersiz öncesi ve egzersiz sonrası BCAA takviyesi alın.
6. Glutamin
Glutamin, vücutta kas sentezi ve kas büyümesinde hayati öneme sahip olan diğer tüm amino asitlerden daha fazla miktarda bulunan doğal olarak oluşan, gerekli olmayan bir amino asittir.
 
Vücut geliştiriciler, glutamin takviyelerinin, daha uzun süre daha fazla çalışabilmelerini sağladığını tespit eder. Bu, glutamin'in kas-doku parçalanmasını yavaşlatma kabiliyeti nedeniyle olabilir.
 
Glutamin ayrıca yağ yakmada rol oynayabilir ve bu da metabolizmayı daha verimli hale getirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, sizi daha sağlıklı ve egzersiz yapmaya daha uygun hale getirir ve ondan sonra iyileşme süresini azaltır.
 
Maksimum sonuç için, kahvaltı sırasında, bir çalışmadan önce ve bir çalışmadan sonra glutamin takviyeleri alınmalıdır.

7. Nitrik Oksit Arttırıcılar
Nitrik oksit güçlendiriciler kaslara giden kan akışını arttırmaya yardımcı olur, bu da daha fazla oksijen, besin maddesi, hormon ve su almalarını sağlar. Bunlar bir antrenman sırasında daha iyi performans ve antrenmandan sonra çabuk iyileşmeyi sağlar. Antrenmanlar arasında daha hızlı iyileşme, antrenman sıklığının artması anlamına gelir; böylece daha fazla kas oluşturabilirsiniz.
 
Nitrik oksit takviyelerinin yorgunluk seviyelerini düşürdüğü, dayanıklılığı arttırdığı, enerjiyi arttırdığı ve glikoz kullanımını artırdığı gösterilmiştir. Hızlı bir şekilde kas kurmanıza yardımcı olacak inanılmaz etkili bir performans artırıcı ekdir.

En iyi sonucu almak için sabahları, antrenmandan 30 dakika, antrenmandan hemen sonra ve yatmadan 30 dakika önce nitrik oksit arttırıcıları kullanın.


8. ZMA
ZMA, mineral çinko, magnezyum ve B6 vitamini takviyesidir. Sporcular ve vücut geliştiriciler tarafından kullanılır, çünkü bu besin maddelerinde sık sık yoksundurlar. ZMA, kas iyileşmesini hızlandırır ve uykuya yardımcı olur, bu iyileşme için de gereklidir.
 
Bu testosteron güçlendirici DEĞİLDEN besinlerin kombinasyonu, egzersiz ve egzersiz seansları sırasında daha yüksek seviyelerde testosteronun korunmasına yardımcı olabilir.
 
ZMA, anabolik, metabolik, bağışıklık ve toparlanma avantajlarına sahiptir, bu da sık sık çalışan ve performanslarını doğal olarak geliştirmek isteyen insanlar için mükemmel bir tamamlayıcıdır. En iyi sonucu almak için, yatmadan önce aç karnına ZMA takviyesi alın.


9. L-Karnitin
L-karnitin, vücutta doğal olarak amino asitlerden sentezlenen metabolizmada yer alan bir bileşiktir. Karnitin takviyeleri yağ kaybı, artmış kas ve kemik kütlesi ve kalp ve böbrek tedavisi ile bağlantılıdır. Aynı zamanda bağışıklık ve beyin işlevini artıran bir antioksidandır.
 
Karnitin, kaslara giden kan akışını artırmaya ve bir egzersiz yaptıktan sonra testosteron seviyelerini arttırmaya yardımcı olur.
 
En iyi sonuçlar için karnitin takviyeleri kahvaltı sırasında, egzersiz öncesi ve sonrası ve yatmadan önce alınabilir.
 

10. Beta-ekdisteron
Beta-ekdisteron veya ekdisteroidler, doğal olarak oluşan hormonlar veya anabolik özelliklere sahip bitki ve böceklerde bulunan steroidlerdir. İnsanlar tarafından alındığında, ecdysterone protein sentezini uyararak kas yapımına yardımcı olabilir. Sadece bu değil, bazı uzmanlar bu takviyenin osteoporozu tedavi edebileceğini ve kan şekeri seviyesini düşürebileceğini iddia ediyor.
 
En iyi sonuçlar için, gün boyunca sık sık yüksek bir doz alın.
 
Vücut yağını kaybetmek ve kas inşa etmek istiyorsanız, bu takviyeler size hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu inanılmaz etkili kas geliştirme takviyesinden birini almaya başladığınızda, sonuçlar sizi şaşırtabilir.